PREMIERA MISTERIUM "TRZY DNI"

  

    „Ludzie! Jezus żyje! Umarł za nas, za mnie za Ciebie…  Ale żyje. Nie ma takiego grzechu, z którego nie da się podnieść. Podaj mu rękę… Nikt tak Cię nie kocha jak On. Jezus może wszystko, On przecież zmartwychwstał. No, chodźcie z nami”. Tym radosnym wezwaniem kończy się spektakl w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej „Perełki Marysi” z Chabówki, które swoją premierę miało 18 marca b.r. w kościele parafialnym pw. Św. Brata Alberta. 
   Sztuka nietypowa, bo ukazana z perspektywy kobiet, których losy związane były z postacią Chrystusa. Widzimy zatem Maryję, Matkę Jezusa, która jako jedyna wiedziała, że Jej Syn po trzech dniach zmartwychwstanie; Marię Magdalenę, która z wielkim trudem znosiła stratę swojego Mistrza; naszym oczom ukazują się kobiety dobrze znane nam z kart Pisma Świętego – cudownie uzdrowione, nawrócone, również te, którym czyny z przeszłości zostają wybaczone, te, które zawdzięczają Jezusowi osobiste szczęście. Dostrzegamy także Klaudię, żonę Piłata, wizjonerkę, która próbuje przestrzec męża przed wydaniem wyroku na niewinnego Jezusa. Obok kobiecej plejady widzimy Judasza, który w rozpaczy, tuż przed swoja śmiercią, rozmawia z szatanem. Jest również rzymski żołnierz, który kpi sobie bezlitośnie z czynu Judasza, a także sługa Piłata należący do grona wyznawców Chrystusa. 

     Światło, dźwięk, muzyka na żywo, śpiew to kolejne elementy, dzięki którym Perełkowy występ tak mocno wpływa na emocje i przeżycia widzów. Autorką tekstu jest Alicja Sokołowska, całość wyreżyserowała Maria Sokołowska. W spektaklu wzięli udział mieszkańcy Chabówki, Skawy, Rabki-Zdroju oraz liczny chór złożony z grupy teatralnej, członkiń Cantantes Angelicus, zespołu Rodzinka. Ave z Gimnazjum św. Rodziny w Rabce-Zdroju pod batutą Kingi Brandys-Wójciak. Chórowi akompaniował zespół Nice Music pod kierownictwem Grzegorza Klimczaka, który jednocześnie nagłośnił cały spektakl. Nad oświetleniem czuwał Rafał Zając, a stroje do przedstawienia uszyła Teresa Łapsa. Kolejna okazja do zobaczenia Perełek na scenie będzie 31 marca b.r.  w MOK-u w Nowym Targu o godzinie 18.00, a także 9 kwietnia b.r. w kościele pw. Św. Teresy w Rabce-Zdroju po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.00.  ZOBACZ ZDJĘCIA ->>>>